MARKA İZLEME

 

Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından tüm marka tescil başvuruları Marka Bülteni’nde yayımlanır. Tescilli markanın aynısını veya benzerini içeren başvurulara yayımlarından itibaren iki aylık süre içinde itiraz edilmesi gerekir. Bu süre kaçırılır ve markanızı taklit eden markanın tescili yapılırsa, oldukça uzun bir yol olan dava yoluna gidilmesi gerekecektir.

 

Kurum tarafından her ay iki defa yayımlanan Marka Bülteni çoğunlukla yüzlerce sayfa içerir. Marka sahibinin her bülteni incelemesi ve markasına benzer başvuruları tespit etmesi oldukça zordur. Marka izleme yöntemi sayesinde, markanızı taklit eden başvuruları kolaylıkla öğrenebilir ve tescil edilmelerini kısa yoldan engelleyebilirsiniz.

 

Marka izleme, tarafımızca Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından düzenli olarak yayımlanan ve yeni marka başvurularını içeren Marka Bülteni’nin incelenmesi ve tescilli markanızın aynısını veya benzerini içeren başvuruların tespit edilmesidir. Tarafımızca yapılan tespitler size bildirilir ve onayınız alındıktan sonra, söz konusu başvurulara itiraz edilerek tescil edilmeleri önlenir.

 

Kutel Marka Tescil Ofisi, marka tescili, yayıma itiraz, marka davaları, marka izleme gibi Marka Vekili tarafından yürütülebilecek tüm hizmet alanlarında uzmanlık ve tecrübe sahibidir. Sürecin başından sonuna dek titiz bir çalışma ile tüm işlemlerinizi yürütür. Marka tesciline ilişkin konular hakkında bilgi almak ve bizimle çalışmak için buraya tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.